ماساژ تایلندی - ماساژ سنتی تایلند

ماساژ سنتی تایلندی

در تایلند همه جا مکانهایی با عنوان ماساژ به چشم می خورد. شاید تنها یک حصیر کوچک که روی زمین پهن شده و یا تختها و صندلیهایی که کنار هم چیده شده. اساس ماساژ تایلندی, این هنر باستانی, درمان بدن به منظور حفظ سلامت, تندرستی, تغییر و دگرگونی است. ماساژ تایلندی یک نوع مهارت دستی می باشد که با استفاده از کشش مثبت و فشار ملایم در مسیر و امتداد خطوط انرژی انجام میشود.

فوائد ماساژ سنتی تایلندی

 

  • ساختار اسکلتی بدن را تنظیم می کند.
  • انعطاف پذیری بدن را افزایش می دهد.
  • تنش های ماهیچه ای و مفصلی را تسکین و یا کاهش می دهد.
  • اندامها و ارگانهای داخلی بدن را تحریک می کند.
  • سیستم انرژی بدن را تنظیم و در حد تعادل در می آورد.

 

تکنیک های ماساژ سنتی تایلندی

انجام فشار ملایم به وسیله دستها و پاها
تنوع گسترده ای از حرکات و جنبش های کششی و کنش پذیر

انجام این دو تکنیک در ماساژ تایلندی که بایستی در محیطی آرام انجام پذیرد, باعث ایجاد فضا در ساختار اسکلتی و ماهیچه ای بدن میشود. بدن شروع به باز شدن و انعطاف پذیری میکند و حرکات و جنبش های بدن آسان میگردد.

در حالیکه ذهن به آرامی به هوشیاری برمیگردد, تنش و مواد سمی از مفاصل, ماهیچه ها و بافتهای رابط آزاد میگردد. ماساژ تایلندی به یوگا برای افراد تنبل تشبیه شده که در آن تمام عضلات بدن کشیده میشوند و مفاصل نیز باز و بسته میشوند. همچنین در ان کلیه ماهیچه ها،رگها.. اعصاب و روان و همچنین پوست بدن حالت ارامشی پیداکرده و قوای جسمانی افزایش میگردد.

ماساژ تایلندی تلفیقی از روانشناسی، مذهب و هنر است که یک ماساژور حرفه ای با به کارگیری آن، نیرو و انرژی مثبت خود را به ماساژ گیرنده منتقل می کند و آن فرد پس از اتمام ماساژ، احساس خوشایندی از آرامش، نشاط، شادابی و شادمانی را تجربه خواهد کرد. بر اساس تئوری ماساژ تایلندی، خطوط دوازده گانه و نامحسوس انرژی قلب این ماساژ است. این خطوط نامرئی که حدود دو انگشت با سطح پوست فاصله دارند، در تمام نقاط بدن پراکنده بوده و تندرستی و سلامتی انسان متکی بر تعادل این خطوط است. مادامی که به هر دلیلی تعادل این انرژی ها به هم بخورد، هماهنگی ارگانیک بدن دچار اختلال شده و در نتیجه درد و بیماری به وجود می آید. تکنیک های ماساژ سنتی تایلندی باعث می شود تا انرژی حبس شده در این کانالها شناسایی و آزاد گردد و در نتیجه تعادل و بهبودی حاصل می شود.

در ماساژ تایلندی بر خلاف ماساژ غربی که با ضربه های پی در پی روی بدن بدون پوشش انجام می شود, ماساژور ماساژ تایلندی از روی لباس با فشارهای ملایم و کشش های ماهیچه ای به صورت آرام و ریتمیک اعمال می نماید.( به علت تکنیک ماساژ ممکن است تا چند روز پس از دریافت آن، فرد احساس درد داشته باشد که امری طبیعی می باشد.)

موارد منع ماساژ سنتی تایلندی

دیسک کمر- دیسک گردن- آرتروز- پوکی استخوان- افراد مسن - خانم های باردار - بیماران سرطانی

هزینه و زمان

مدت زمان 30 دقیقه

ماساژور ایرانی (فقط بانوان) : - تومان

ماساژور تایلندی :    1.000.000   تومان

مدت زمان 60 دقیقه

ماساژور ایرانی (فقط بانوان) : - تومان

ماساژور تایلندی :      2.100.000  تومان

مدت زمان 90 دقیقه

ماساژور ایرانی (فقط بانوان) : - تومان

ماساژور تایلندی :     2.960.000    تومان

مدت زمان 120 دقیقه

ماساژور ایرانی (فقط بانوان) : - تومان

ماساژور تایلندی :      3.700.000    تومان